Forum
Welcome to this Forum !
Bine ati venit pe acest Forum !

Primul mesaj

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Primul mesaj

Mesaj Scris de georgge la data de Dum Ian 25, 2009 4:00 am

buna
jezzy de la tine din ally mi-a luat un sat rezervat de mine pe forumul columna
sa fie dat afara ptr a-mi putea lansa atacurile...nu de alta dar eu nu pot iesi ca tre sa imi verific jucatorii din ally

va rog comentati (post reply)
georgge
Moderator

masculin Numarul mesajelor : 36
Varsta : 53
Data de inscriere : 10/09/2008

Vezi profilul utilizatorului http://forum.travian.ro/index.php

Sus In jos

Re: Primul mesaj

Mesaj Scris de klax187 la data de Dum Ian 25, 2009 4:24 am

Problema asta trebuie rezolvata intre ei, dar sub nicio forma nu trebuie sa se lase cu pierderi de sate/trupe!
Sunt in Columna de la inceput, am fost in Columna si pe s3 trecut, dar dak jezzy este dat afara pentru a i se cuceri un sat de catre un membru columna imi asum orice riscuri si toate trupele mele vor lupta pentru jezzy!
Asa ceva nu se face, sa`ti dai un coleg afara din ally doar pentru ca cineva sa`i fure cine stie ce sat!

klax187
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de TheHun la data de Dum Ian 25, 2009 4:29 am

Nici nu pot sa spun cat a facut Columna9 pentru mine, din aceasta cauza voi fi alaturi de jucatorii acestei aliante !

TheHun

masculin Numarul mesajelor : 5
Varsta : 33
Data de inscriere : 09/11/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de ady_burd la data de Dum Ian 25, 2009 4:54 am

yo cred ca deja se depaseste orice limita, chiar sunt dezamagit de ce se intampla pe servarul asta. alte comentarii nu isi au rostul, cred ca am sa imi sterg contul, dar inainte de asta am sa lupt alatuei de colegi mei de alianta pana la ultimul om

ady_burd
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de sly la data de Dum Ian 25, 2009 5:40 am

Este aberant sa-ti alegi un sat aiurea si cind a fost ocupat de altcineva sa faci asemenea caz.Un semn de imaturitate la oameni care se cred mari si totul l-i se cuvine doar ca au mai jucat si inainte pe alt server! Nu sunt de acord cu cererea lui si in caz de nevoie o sa imi ajut alianta mea!

sly

masculin Numarul mesajelor : 3
Varsta : 44
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de balloon la data de Dum Ian 25, 2009 5:43 am

eu nu inteleg cum poti sa-ti rezervi un sat pe un forum extern ca sa il poti cuceri apoi pe travian!ar trebui sa verific pe nenumarate posuri inainte sa imi fondez un sat nou.nu e normal si corect sa ne batem intre noi,eu asa vad lucrurile!jeezy nu trebuie scos din alianta,exista si alte locuri pe server,sa ocupe unul din ele daca asta s-a ocupat.sau sa cucereasca de la unul din alta alianta ca sunt nenumarati din astia.

balloon
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de travian_ la data de Dum Ian 25, 2009 6:14 am

Nici eu nu sunt de acort cu asta. Am patit si eu cu bbau (acum si-a sters contul) ... ocupasem cica locul lui. Eu nu inteelg lucrul asta...daca vrei un loc il ocupi nu il rezervi...este un joc nu gara sa-ti rezervi loc. Eu nu intru foarte des pe forum si nici nu citesc profilul tuturor sa vad fiecare ce si-a rezervat.... Daca este cazul voi lupta si eu alaturi de colegul nostru.

travian_
Vizitator

Sus In jos

Columna pierde pe termen lung

Mesaj Scris de cristi la data de Dum Ian 25, 2009 6:15 am

dal in masa pe mexy. e jucator egoist si profita de altii. eu il atac doar sa-mi ziceti .
oricum sterg contul si dau atac pe el. bafta all. ne vedem pe lumea ailalta

cristi
Vizitator

Sus In jos

rectificare

Mesaj Scris de amynutza la data de Dum Ian 25, 2009 7:31 am

nu sunt inplicat direct in acest caz ,dar ce va este prezentat voua este total rupt de realitate

1.voi toti luptati sub steagul columna,nu doar cu numele chiar si cu trupe...si am vazut asta cand o parte din voi au ajutat cu trupe,hrana
2.columna are un forum unde toti jucatori trebuie sa aiba cont deoarece akolo se stabilesc anumite reguli de comun acord,acolo se prezinta anumite planuri comune.akolo se cer ajutoare,acolo se socializeaza,acolo se comunca....fara comunicare am trai in paleolitic
3.mebri columna(cei care au cont) au votat un regulament si sau angajat sa il respecte...cine nu este de acord are voie sa isi spuna parerea daca masurile luate nu ii convin este liber sa plece
4.regulamentul columna este respectat de ABSOLUT TOTI mebri columna..indiferent ca numele acelui mebru este irishcoffe,madfrog,cumidava sau cel mai mic jucator din columna2,cel care nu respecta regulamentul are posibilitatea sa isi repare greseala,daca nu o face atunci va cunoaste puterea columna

deci rezulta ca voi frati nostri columnieni trebuie sa intelegeti ca voi nu faceti parte din columna9 ci faceti parte din COLUMNA

uitati cum a decurs toata intamplarea

Scris de mexy nr1 la data de Vin Ian 23, 2009 1:15 pm
Nume Cuceritor: mexy nr1
Eticheta Alianta: Columna L
Populatie: 7500
=========================================
Nume Victima: cipi_leon
Eticheta Alianta Victima: *UNITED*
Populatie Victima: 665
Coordonate sat dorit: -138/-71
Data Rezervarii: 23/01/2009
Data expirarii rezervarii: 26/01/2009

asta este rezervarea facuta dupa un tipar ,vedeti data si toate detaliile

apoi

am inceput sa dau atacurile:

dupa acest ultim atac azi dimineata mah uit si vad ca satul e luat de JeZZy din Columna9
ii dau mesaj sa mah inteleg cu el...observ ca nu se poate si trec la liderul lui...la HotPussy
mai jos aveti raspunsul unui lider de aliantza pe care eu nu vreau sa-l cataloghez...va las pe voi

HotPussy 25.01.09
RE: fără subiect 12:41:33
baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
m-am saturat de figurile voastre de jucatori cu rezervari
te rog sa incetezi cu asemenea cacanarii sau imi bag piciorele in ea de politetete si trecem la altele ...

5.mexy a facut toata treaba ...a daramat vila a scazut loialitatea ....vi se pare normal ce a facu jazzzy ?punetziva in locul lui mexy
6.hotpussy suntem colegi nu te adresezi cu ba,asta arata carente grave de limbaj si cum spui tu "figuri de mare jucator"
7.amenintarile se pot intoarce impotriva ta....nu te considera buricul serv
8. trebuie sa avem forum comun nu forumuri diferite

astept comentari...de preferinta pe forum oficial

amynutza
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Ares_cos la data de Dum Ian 25, 2009 7:48 am

Interesant este cum multi care nu au cont pe forumul columna au totusi conturi pe alte forumuri unde discuta despre ce se intampla in columna.Asta inseamna za sunteti prea lasi domnilor.Cei care nu pot intelege situatia de mai sus pot opta foarte usor pentru MaxPaine ....iar aia care vor sa se lupte cu mexy ii intreb cu ce dreaq se lupta cand nu au nici apa pe conturile ale.....cate 3-4 sate cu 3-400 pop....sunteti patetici....

Hai ca deja ma plictisiti...ne vedem pe forumul Columna ....eventual dupa desene animate ca sa aveti timp sa va faceti conturi acolo.

Ares_cos
Vizitator

Sus In jos

Columbienii

Mesaj Scris de georgge- la data de Dum Ian 25, 2009 8:37 am

Nu ar fi fost atatea discutii si probleme pe acest server daca cei cativa jucatori plini de venin si mai ales de un imens orgoliu nu ar fi cautat tot timpul cearta cu lumanarea.
Parerea noastra despre asemenea jucatori de Travian este clara: jucatori individualisti.
Cu asemenea playeri nu se poate castiga un server. Ei nu pot da decat un singur atac dupa care raman sa schimbe cropul (daca joaca cu gold) si se dau la fund cateva luni sau abandoneza contul. Nu cu 10 playeri de genul asta se castiga un server ci cu sutele de playeri mai mici dar activi. Va spun asta din experienta. Confederatia Columna este in forma in care este si datorita noua C9. Cum se face ca nu avem probleme cu celelalte aliante Columna ci numai cu ColumnaL !!!

Consideram ca aportul nostru la economia confederatiei Columna este destul de important si daca 2 - 3 lideri considera ca nu suntem necesari si ne putem da delette la conturi o putem face si pe asta. Wish-Wide-Deus abia asteapta. E posibil sa fie si manaria unora din Nordic. Decat sa jucam im stres mai bine mergem la plimbare sau la un spectacol de circ in aer liber . De circul lui mexy nr 1 si Ares_ (unul si acelasi jucator) sau al altora ne-am saturat. Va asigur ca acesti jucatori mai devreme sau mai tz vor abandona acest server.
E posibil ca sa existe deja aranjamente intre anumiti "lideri" columna si anumiti "lideri" Nordic sau chiar DEUS ca aceasta Confederatie sa fie sparta din interior folosind Trojan Horses. Unele conturi din columna deja sunt monitorizate si "activitatile" lor ne conduc la aceste concluzii.

Eu ca jucator nu pot fi decat in 2 moduri : loial pana la sacrificiu cu colegii mei de alianta si confederatie si razbunator cu ceilalti care ma preseaza sa fac compromisuri.
mai bine sa am un dusman declarat dacat prieteni perversi.

Regulamentul pe care l-ati facut voi nu a fost discutat si mai ales aprobat de toata lumea. Sunteti cativa playeri care doar va numiti columnieni dar de fapt sunteti columbieni. Prietenii stiu ce inseamna asta.

In concluzie: spiritele s-au incins si cei care mai doresc sa continue pe acest server sa imi trimita IGM iar cei care vor sa renunte sa-mi lase un semn. In functie de numarul cererilor vom lua o decizie. Daca s-a ajuns pana aici va a sigur de pe acum ca serverul va fi mult mai scarbos decat serverul 4.ro vechi.

PS: acest forum va ramane si dupa ce se va termina serverul3.ro . Aici posteaza toata lumea indiferent din ce tabara este sau pe ce server joaca. In primul rand suntem oameni si apoi jucatori.

cu stima, georgge - player pe contul HotPussy

georgge-
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de MeXy sau la data de Dum Ian 25, 2009 8:52 am

asta e forumul columna pe care va rog sa va inregistrati si sa va expuneti parerea acolo:
fratilor nu am nika cu voi...problema mea e jezzy, hotpussy...si celelalte conturi pe care le mai detine al vostru lider...lider pe care mah rog sa nu il baneze mh-ul ca sa il penalizez eu
si bai hotlips sa vezi tati cum va fi cand iti prezint eu catapultele barbarilor
dar discutam...np
vizionare placuta la film pana atunci

MeXy sau
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de TheHun la data de Dum Ian 25, 2009 9:00 am

omg, bah MeXy ce tare esti, las-o mai moale si invinge-ti orgoliul.

P.S. nu esti singurul barbar Wink

TheHun

masculin Numarul mesajelor : 5
Varsta : 33
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de ady_burd la data de Dum Ian 25, 2009 9:07 am

si despre ce regulament se vb aici si de cine a fost aprobat?pt ca din cate stiu yo sunt ffff multi jucatori care habar nu au de acest regulament.
yo cred ca ar trebui sa fim luati in seama si noi astia mici sau prostimea cum ne numiti voi,

ady_burd
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de MeXy la data de Dum Ian 25, 2009 9:24 am

si bai hot eu si ares nu avem nika in comun

MeXy
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Ares la data de Dum Ian 25, 2009 9:39 am

Mexy de fapt avem in comun faptul ca suntem inconjurati de incompetenti si inactivi care mai au si pretentii.Nu baga nimeni in aceeasi oala toti playeryy din C9 dar sunteti prea multi care dorm acolo ....drept dovada numarul ceor care dau delete....si de asta este de vina in special liderul aliantei si mai apoi jocatorii.

Ares
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de MeXy la data de Dum Ian 25, 2009 9:44 am

verifica mah hot ip-urile
vezi ca eu si cu ares scriem din tari diferite:))))))))))))

MeXy
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de JeeZy la data de Dum Ian 25, 2009 10:04 am

Salut , vreau sa multumesc colegilor care sunt alaturi de mine si ma sustin . In primul rand echo eu nu am facut nimic josnic deoarece nu vad atacuri pe satul respectiv decat de la cei din ally mea asa ca nu aveam de unde sa ghicesc ca are loialitate 11 si ca e rezervat . Nu stiu a cui este vina ca nu am fost anuntat ca trebuie sa se faca rezervare pe sat inainte sa il iau dar un singur lucru e cert , eu ma aflu mai aproape de satul respectiv decat mexy . Acum ce facem , ne extindem pe toata harta sau ne facem o fortareata cu satele apropiate intre ele ? Acest conflict de asemenea natura e al doilea pe care il am cu un coleg columnian cu care cred eu ca ne-am impacat intre timp . Parerea mea este ca partea cu rezervarea satului inainte de a fi cucerit este o mare pierdere de timp si ca trebuie sa mai lasam de la noi in unele cazuri . Acum toti il acuza pe george cand a spus "baaaaa" , este si el nervos ca se pare ca deja 3 playeri de la noi din alianta au fost deja stersi si ce sa mai comentam la o asa remarca "bai hotlips sa vezi tati cum va fi cand iti prezint eu catapultele barbarilor" . Satul respectiv este mult mai aproape de mine decat de mexy , cat vreti sa va extindeti , hai sa ne facem toti sate in fiecare punct cardinal al hartii Crying or Very sad . Asteptam decizia celor mari din Confederatia Columna si o vom respecta fie ca ne convine fie ca nu !
JeeZy

masculin Numarul mesajelor : 4
Varsta : 30
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

aliati, dusmanii sau ce?

Mesaj Scris de eeleena la data de Dum Ian 25, 2009 10:11 am

Imi pare rau ca se intampla lucruri meschine ca acestea. Cand am intrat in Columna, mi s-a spus ca suntem uniti, ca ne ajutam intre noi, ca pierdem sau invingem IMPREUNA, indiferent din ce columna provii. Dar am patit-o pe pielea mea. Imediat dupa ce am aflat de mexy, am primit mesaj de la un vecin de-al meu, Robotop:

robotop a scris:
nu mi se pare corect ca nu m-ai intrebat de oaze ca sunt in 7*7 al meu

eeleena a scris:
Te referi la oaza (-108/-160) ?
Era singura oaza cu hrana pe care o puteam lua pt crop.
Si din cate vad mai ai 2 oaze de hrana pe care le poti lua, nu vad motiv de suparare.
Si oaza am ocupat-o de acum 2 saptamani

robotop a scris:
ai intrebat? tu ai idee cu ce ma ocup de te-am lasat in pace?

eeleena a scris:
N-am stiut ca trebuie sa te intreb. Am vazut ca mai ai posibilitatea sa
iei alte oaze de hrana, pe cand, la mine era singura optiune

Si de parca n-ar fi fost de ajuns, ii trimite mesaj liderului ca ma va catapulta data viitoare cand voi lua o oaza fara sa-l intreb.
Chiar nu am inteles de ce s-a suparat. El daca ar fi luat o oaza, ce era in 7*7 al meu, m-ar fi intrebat? Oricine poate vedea ca el mai are posibilitatea sa ia alte 2 oaze cu hrana, pe cand eu nu.
Pacat ca se intampla lucruri din acestea, mai ales ca suntem vecini. Nu se stie niciodata cand avem nevoie unul de celalalt.
Fratilor chiar daca suntem mai mici, nu conteaza asta. Si altii sunt mai mici ca mine si nu ii privesc de sus. Conteaza spiritul de echipa, daruirea.
M-au ajutat destui si din alte Columna. Respect lor. Suntem Columna, indiferent de numarul sau cifra care urmeaza dupa ea, de numarul de locuitori sau cata armata avem.
In loc sa luptam contra Wide, noi ne catapultam intre noi.
Inca mai cred intr-o Columna unita, invincibila.

eeleena
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Ares la data de Dum Ian 25, 2009 10:18 am

Pai jeezy si elena.....tocmai d`aia sunt niste reguli clare cu privire la fondare si cucerire de sate....chiar si pentru oaze.....iar vina ca voi nu stiti aceste regului apartine in ptimul rand liderului ca nu v-a informat si in al doilea rand voua ca nu intrebati atunci cand actionati.

Ares
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de klax187 la data de Dum Ian 25, 2009 11:58 am

Domnul Ares se crede mai presus de oricine si pune in aceeasi oala pe cine prinde. Tare as vrea sa te vad facand o ciorba din ochi de bou, mate de cal, si urechi de elefant.
Dak nu crezi ca sunt jucatori in stare sa se lupte cu tine sau cu mexy da`mi in msg sa`ti arat cum se face!
Asa ca lasa gainariile astea de doi lei!
Nu`ti convine te adresezi unuia din liderii COLUMNA!
Acolo se iau hotarari, dar sub nicio forma nu se face prin catapultari ale unui om care lupta alaturi de tine la nevoie!
Nu stiu cate servere ai mai jucat, in cate o sa mai joci dar dak joci asa cum scrii mai bine te apuci de NFS!

klax187
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Ares la data de Dum Ian 25, 2009 12:36 pm

Domnu` Klax....pana una alta nu a amenintat nimeni cu catapultarea iar liderii columna nu ar trebui sa-si bata capul cu niste dude care din ignoranta nu cunosc cateva reguli simple.Nu inteleg ce dreaq este asa greu sa faci cont pe forumul columna si sa respecti acelasi regulament dupa care jucam toti,inclusiv liderii.....asta e problema aici nu alta.Nu am bagat pe toata lumea in acceasi oala dar cei vizati se stiu si fara sa-i enumar aici.Casca ochii in Columna9 si o sa vezi despre ce vorbesc.Si daca vrei analizam useru Jeezy de la care a plecat scandalul.....poate i-mi spuneti si mie ce aport a adus si in ce a constat acesta,pentru Columna9 sa nu mai zic de restul aliantelor columna.Omu nu este in stare sa dezvolte un semicroper cu 5 oaze langa el.....in 2 luni a facut 200 pop pe el....si nu a luat nici o oaza....asta inseamna ca este o duda si nimic mai mult......si ca el mai sunt destui......mai nou a fondat alt sat pe un alt semicroper ...sat care zace in paragina....cu ce este el util aliantei....nici macar populatie nu face ca de armata nu mai zic,ca oricumnu ar avea unde s-o tina.....asa ca faceti curatenie la voi in curte si pe urma veniti cu pretentii

Eu inteleg altruismul dar acesta trebuie meritat,cum pot ajuta un jucator care nu vrea sa fie ajutat.....???

Ares
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de BALLOON la data de Dum Ian 25, 2009 12:47 pm

despre cazul eeleenei este f simplu,oaza a luat-o acum doua saptamani,regula zice ca iti rezervi un sat sau o oaza 3 zile,daca nu se pierde rezervarea.aici e evident ca robotop vb prostii,a jucat dupa reguli eeleena...asa imi rezerv si eu toate oazele din jurul meu plus vreo 10 cropuri pe care le ocup cand vreau ca sunt rezervate,nu?dar aici e vorba si de aerul de superioritate cu care sunt tratati membri c9,si noi participam la actiunile columnei atunci cand ni se cere si cu mari eforturi pt unii as putea spune,ca eram mic si fara resurse si tot dadeam fakeuri cu o gramada de unitati pe care le puteam valorifica altfel,plus resurse la jucatori care aveau nevoie...si acum ma trezesc sa aud ca unii dormeam in tot acest timp.

BALLOON
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Ares la data de Dum Ian 25, 2009 12:52 pm

Daca mai aveti alte comentarii la adresa mea va astept cu un IGM Ares_speedracer ...eu pe forumul asta de 2 bani nu mai scriu....

Ares
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de JeeZy la data de Dum Ian 25, 2009 1:57 pm

Ares inca odata dovedesti ca ai 30 ani degeaba . In primul rand vorbeste frumos si fara vorbe dinastea de la tine din sat "duda" . La o adica care e treaba voastra ? Am citit mai demult la descrierea lui madfrog din profil ca , recit " Nu conteaza cine castiga serverul sau cine este cu cea mai mare armata si cel mai dezvoltat . Castiga cel care a reusit sa isi faca cat mai multi prieteni " . Observ ca tu si mexy aveti o lacomie de nedescris in voi si asta fiind la un joc , in viata de zi cu zi nici nu as vrea sa va am in fata ochilor ca probabil mi s-ar face greata . Te lauzi la profil ca "Suntem ultima generatie care ... a facut si care a dres " . Stai linistit ca ai vreo 10 ani inaintea mea si am prins si eu toate lucrurile alea . Si tot tii sa critici acest forum , dar eu cred ca tu nu iti gasesti locul printre noi , ca aici nu ne ardem si ne inselam intre noi . Si daca vreti satele mele ca sunteti voi mari jucatori luatile , zeilor si ce credeti ca rezolvati ? O sa va dezvoltati mai mult dar parerea celor din jur o sa ramana aceeasi . Multa bafta .
JeeZy

masculin Numarul mesajelor : 4
Varsta : 30
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus