Forum
Welcome to this Forum !
Bine ati venit pe acest Forum !

CHESTIONAR

In jos

CHESTIONAR

Mesaj Scris de georgge la data de Mar Noi 25, 2008 2:06 pm

Va rog, raspundeti la intrebarile de mai jos cum doriti de cuviinta. Comentariile sunt binevenite daca considerati ca sunt necesare. Nu vi se impune sa raspundeti cu “da” sau “nu” sau sa faceti comentarii scurte sau lungi. Puteti raspunde cum doriti. Scrieti cat doriti de cuviinta. Va rog sa fiti sinceri. Nu va scrieti numele si adresa. Nu sunt necesare aceste lucruri. Este necesar doar unul din numele de utilizator travian si serverul. Nu trebuie sa va fie teama ca o sa fiti banati in urma raspunsurilor. Acest chestionar de opinie nu are nicio legatura cu jocul travian in sensul ca nu este comandat sau platit de echipa de management a serverelor travian si nu se face prin intermediul travian. La acest chestionar vor raspunde jucatorii travian in afara serverelor travian si prin alte metode tehnice de comunicare.

CHESTIONAR

1. Care este numele de utilizator travian folosit cel mai des. (scrieti doar un nume de utilizator in cazul ca aveti mai multe)

2. Ce varsta aveti?

3. Ce nationalitate aveti?

4. Unde locuiti ? (va rog sa scrieti numai tara si orasul)

5. Ce studii aveti?

6. Ce pregatire profesionala aveti?

7. Ce ocupatie aveti?

8. Jucati numai acasa sau si la serviciu/scoala dupa caz?

9. Ce stare civila aveti?

10. Aveti copii?

11. Cat timp dintr-o zi alocati in medie pentru a juca efectiv travian? (va rog sa exprimati in ore)

12. De cat timp jucati travian? (aproximativ)

13. Ati jucat neintrerupt sau ati facut pauze?

14. Ati jucat sau jucati pe mai multe conturi pe acelasi server sau pe un singur cont? (va rog sa scrieti numarul de conturi travian pe care ati jucat sau jucati, nu este necesara insiruirea numelor de utilizator, ci doar numarul conturilor )

15. Ati avut sau aveti mai multe conturi pe mai multe servere? ( va rog sa enumerati serverle pe care ati jucat simultan)

16. Ati avut perioade in care ati renuntat sa jucati travian?

17. Aproximativ ce perioada de timp exprimata in ani, luni sau saptamani ati renuntat sa jucati travian? (daca nu ati renuntat sa jucati, nu e cazul sa raspundeti si treceti la urmatoarea intrebare)

18. Care a fost motivul penru care ati renuntat sa jucati travian? (daca nu ati renuntat sa jucati travian, nu e cazul sa raspundeti si treceti la urmatoarea intrebare)

19. Care a fost motivul pentru care ati reluat jocul travian? (daca nu e cazul, nu raspundeti si treceti la urmatoarea intrebare)

20. Va place jocul de strategie online travian?

21. V-ati plictisit de jocul de strategie online travian?

22. Mai jucati in paralel si alte jocuri asemanatoare cu travian?

23. Simtiti nevoia sa jucati acest joc?

24. Puteti renunta oricand la acest joc?

25. Ce satisfactii va aduce acest joc?

26. Ce insatisfactii va aduce acest joc?

27. Apoximati cate nopti pe luna stati pana dimineata pentru a juca travian?

28. Apoximati cate nopti pe luna stati pana dupa miezul noptii pentru a juca travian?

29. Vi se intampla sa aveti ameteli dupa ce ati jucat prea mult acest joc? Explicati si exemplificati!

30. Se intampla sa nu reusiti sa va concentrati la diferite activitati legate de viata de zi cu zi deoarece nu va puteti deconecta psihic de la jocul travian? Daca da va rog sa explicati cat mai clar cum va manifestati.

31. Ce parere au cei din familie si prietenii apropiati care stiu ca jucati travian despre dumneavoastra si despre faptul ca jucati travian?

32. Va intereseaza parerea pe care o are familia, prietenii sau iubitul/iubita despre dumneavoastra si despre faptul ca jucati travian? Explicati!

33. Va deranjeaza parerea familiei, prietenilor sau iubitului/iubitei despre faptul ca jucati travian?

34. S-a intamplat sa va neglijati familia si/sau prietenii sau iubitul/iubita din cauza jocului travian? Exemplificati!

35. Ati primit reprosuri de la acestia pentru faptul ca ii neglijati din cauza jocului? Explicati si exemplificati!

36. S-a intamplat sa aveti discutii sau certuri cu familia din cauza acestui joc? Exemplificati!

37. S-a intamplat sa renuntati sau sa fiti concediati/exmatriculati de la scoala/facultate/serviciu din cauza acestui joc?

38. S-a intamplat sa nu va duceti la scoala/facultate/serviciu din cauza acestui joc?

39. S-a intamplat sa obtineti rezultate slabe sau foarte slabe la scoala/facultate/serviciu din cauza acestui joc?

40. Simtiti un atasament pentru contul/conturile travian? Explicati!

41. Simtiti un atasament fata de alianta sau gruparea de aliante din care faceti parte? Explicati cum va manifestati!

42. Va este frica sa nu fiti distrusi, catapultati sau sa vi se ia satele de catre alti jucatori sau sa fiti dati inapoi, sanctionati in vreun fel de catre multihunter in urma unui ban?

43. Se intampla deseori sa nu dormiti noaptea din cauza gandurilor generate de teama de a nu fi catapultat, distrus sau banat?

44. S-a intamplat sa simtiti sentimente negative: ex. stari de manie, ura sau dorinta de face rau celui care v-a atacat, distrus, catapultat sau banat? Explicati si exemplificati!

45. Vi s-a intamplat sa vizualizati in minte scene in care ii agresati corporal pe cei care v-au atacat, catapultat, distrus sau banat? Explicati si exemplificati cum v-ati manifestat!

46. Daca ati afla adresa celui care v-a atacat, catapultat, distrus sau banat ati incerca sa-l amenintati sau sa va duceti sa-l loviti sau sa puneti pe cineva sa-l ameninte sau sa-l loveasca? Explicati cum v-ati manifesta!

47. S-a intamplat sa amenintati un jucator care v-a atacat, catapultat, distrus sau banat pe dumneavoastra sau pe un prieten? Explicati si exemplificati cum v-ati manifestat!

48. S-a intamplat sa ajutati jucatori atacati pe care nu-i cunosteati?

49. V-ati facut prieteni cu care va intalniti in diferite ocazii sau vorbiti la telefon sau pe messenger altceva decat discutii referitoare la jocul de strategie online travian? Exemplificati!

50. Jocul travian v-a facut sa fiti mai agresivi decat erati? Dati exemple de situatii!

51. Va pare rau pentru timpul petrecut pe travian? De ce?

52. Enumerati efectele pozitive pe care le-a adus jocul de strategie travian asupra vietii voastre.

53. Enumerati efectele negative pe care le-a adus jocul de strategie travian asupra vietii voastre.

54. De ce credeti ca jucati travian?

55. Spatiu liber pentru orice opinie, idee, comentariu legate de joc (aici puteti scrie orice doriti cu conditia sa aiba legatura cu jocul).

De sinceritatea raspunsurilor dumneavoastra depinde acuretetea sondajului !

RASPUNSURILE LE TRIMITETI PE ADRESA DE MAIL: travian.team@yahoo.com
in format word , salvate *rtf
( Acest chestionar are ca scop final, creionarea unui profil al jucatorului de Travian. Se vor imbunatati unele caracteristici ale jocului si/sau vor fi adaugate altele in functie de Profilul universal care va fi stabilit la finalul acestui studiu)

Ultima editare efectuata de catre Georgge in Joi Noi 27, 2008 8:27 am, editata de 1 ori
georgge
Moderator

masculin Numarul mesajelor : 36
Varsta : 53
Data de inscriere : 10/09/2008

Vezi profilul utilizatorului http://forum.travian.ro/index.php

Sus In jos

Re: CHESTIONAR

Mesaj Scris de JeeZy la data de Joi Noi 27, 2008 7:14 am

1. JeeZy
2. 21.
3. Romana.
4. Romania , Bucuresti.
5. Liceu si Facultate in curs.
6. Diploma de vanzator si carnet categ. B.
7. Lucrator comercial + Sofer.
8. Numai acasa deoarece la serviciu nu am acces la internet.
9. Necasatorit.
10. Nu.
11. In jur de 8 ore , depinde de zi , poate si mai mult si mai putin.
12. 6 luni.
13. Cu mici pauze.
14. Am avut 4 incercari mai nereusite si al 5-lea e asta.
15. Nu am.
16. Scurte.
17. 1 saptamana.
18. Lipsa de timp.
19. Placerea de a cuceri.
20. Normal.
21. Nu.
22. Nu.
23. Da.
24. Nu.
25. Linistea si Calmarea.
26. Nici una.
27. Nu stiu exact ca eu oricum nu prea dorm noptile.
28. Multe Smile).
29. Nu.
30. Mi se intampla cateodata sa ma gandesc la joc sa nu fiu atacat si nu imi dau seama ce fac.
31. Familia spune ca e un joc de tampiti =)).
32. Nu dau importanta la ce spun ei.
33. Nu.
34. Da , uitand sa fac cate ceva prin casa , etc.
35. Da.
36. Da.
37. Nu.
38. Am intarziat la munca Smile).
39. Nu.
40. Da . Ma oftic cand pierd si daca sunt atacat innebunesc.
41. Acelasi raspuns ca la intrebarea 40.
42. Da.
43. Da.
44. Da.
45. Da.
46. Nu ca pana la urma e doar un joc.
47. Ma insultat unu si nu l-am denuntat la MH si i-am promis ca o sa-l coafez Smile).
48. Care nu ii cunosteam personal , da.
49. Nu.
50. Nu.
51. Nu.
52. Team Work.
53. Insomnia.
54. De dragul puterii si distrugerii.
55. Prea multe intrebari fratilor Smile) !!!
JeeZy

masculin Numarul mesajelor : 4
Varsta : 30
Data de inscriere : 07/11/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum